sobota, 4 maja 2013

#BiegajRazemZNami

   #BiegajRazemZNami  - Jak sam tytuł wskazuje będziemy biegać! Jest to akcja przeznaczona zarówno dla czytelników blogów jak i bloggerek. 
   
   Lubię biegać. Biegałam kiedyś codziennie, nawet zdarzało się, że  z mamą. Biegaliśmy w lesie i było na prawdę fajnie. Po treningu czułam się wypoczęta, świeża -  tak jakbym dopiero wstała. Miałam miliony pomysłów na sekundę, chciałam robić kilka rzeczy na raz. Po prostu extra! 

   Niestety lenistwo zwyciężyło... Ale teraz, gdy wiosna się rozkręciła - powracam do starego nawyku!

   Powody do powrotu są trzy : 
a) zorganizowanie wolnego czasu - zamiast siedzieć w internecie i czatować na fejsie ze znajomymi, których tak na prawdę nie darzę sympatią...
b) utrzymanie kondycji
c) miesięczny wyjazd nad morze - jakoś trzeba się prezentować na plaży, nie? ;p

   Pierwsza myśl jaka Wam przychodzi do głowy to : "Ja się nie nadaję do biegania!" - Nieprawda! To zależy od odpowiedniego nastawienia i chęci! Jeśli chcesz biegać, to zapewniam Cię  - BĘDZIESZ!

   Bieganie wcale nie jest trudne. Wystarczy zacząć. Jak zaczniesz, to nie będziesz mógł przestać!  Na stronie http://bieganie.pl/ można przejść wziąć udział w treningu z Wirtualnym Trenerem. Krok po kroku wszystko jest dokładnie opisane. Ale żebyście nie musieli się męczyć i klikać w link, napiszę wszystko poniżej.

1. Akcesoria 
Żeby zacząć biegać jedyną ważną rzeczą jest zegarek ze stoperem - w to warto zainwestować. 
Nowe, odpowiednie obuwie? - niekoniecznie. Jeśli to Ci pomoże się zmobilizować możesz kupić nowe buty, ale nie musisz. 

2. Część właściwa
Zaczynamy od marszu - 10 minut. Pierwsze 5 minut powoli, drugie pięć żwawiej. Po upływie dziesięciu minut truchtu zaczynamy biec. Powoli, tak, aby nasze tempo było trochę szybsze od szybkiego marszu. Następnie stopniowo przyśpieszamy, biegniemy swoim tempem. Przerywamy, kiedy nie będziemy mieli już sił.

3. Koniec instrukcji 
Reszta zależy od chęci. Biegniesz swoim tempem, tyle na ile masz ochotę. 
Treningi powinno się powtarzać 3-4 razy  w tygodniu. Ale - jeśli je polubiliście i nic nie staje  na przeszkodzie możecie biegać codziennie! :)

Zostawiam Wam również 5 zasad, dotyczących odpowiedniego ubrania podczas biegu :


   Wychodząc na bieganie, zawsze powinieneś odczuwać lekki chłód. Już na początku biegu ogrzejesz się i nie będzie Ci zimno. 

    Używaj ubrań z syntetycznych materiałów przeznaczonych do uprawiania sportu, syntetycznej bielizny, w żadnym razie bawełny. 

    Stosuj zasadę kilku cienkich warstw, bluzy polarowe nie są najlepszym rozwiązaniem chyba, że jest naprawdę mroźnie. 

    Nie dopuść do wychłodzenia się, cały czas pozostawaj w ruchu, jeśli nawet zatrzymasz się żeby z kimś porozmawiać – podskakuj, wymachuj, żebyś nie czuł, że robi Ci się zimno. 

   Postaraj się zaopatrzyć w podstawowe elementy biegowej garderoby, zrobione z technicznych materiałów: cienką koszulkę, cienką bluzę i cienką kurtkę przeciwwiatrową jakieś legginsy czy syntetyczny dres.


Przystosowałam się już do wszystkich zasad  i od poniedziałku zaczynam! Postaram się biegać codziennie, zaczynając od godziny 19.00, niezależnie od pogody. No, chyba, że trafi mi się burza. Po powrocie do domu, będę zamieszczała wpis - potwierdzenie mojego wysiłku. Wy możecie dzielić się z nami swoimi postępami w bieganiu w komentarzach pod postami zatytułowanymi "#BiegajRazemZNami"

   Zachęcam wszystkich do biegania razem ze mną! Takie treningi to na prawdę czysta przyjemność. Ja wolę biegać sama, często z odtwarzaczem mp3,  ale Wy możecie namówić do tego przyjaciół i całą paczką wybrać się do parku. 

  Myślę, że wszystkie potrzebne informację już poznaliście. Życzę miłego biegania! I do poniedziałku! :

Lula
   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz